KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Aquacentrum v Pardubicích.
Aquacentrum v Pardubicích pořádá i mezinárodní závody. Je tady divoká řeka i člunový tobogán
Aquacentrum v Pardubicích. 
Autor / zdroj foto: Plavecký areál Pardubice (Aquacentrum Pardubice)

Plavecký areál Pardubice (Aquacentrum Pardubice) / Pardubice I

Divoká řeka, člunový tobogán, divoká trojskluzavka, horolezecká stěna i skokanský bazén. Aquacentrum v Pardubicích nabízí pestré vodní vyžití. K dispozici jsou i dva bazény dlouhé padesát a pětadvacet metrů. Na své si přijdou i příznivci saunování. K občerstvení slouží mokré bistro.

Zóna Aqua je zónou zábavy
Pro všechny, kteří rádi dovádějí, od 1 do 100 let - nechte se strhnout do proudu divoké řeky. Vyzkoušejte umělé vlnobití s balonem WOW, které bude skutečně „wow“.

Nevynechejte 34 metry dlouhou troj skluzavku. Vyřádíte se na 102 metry dlouhém tobogánu „Megaslide“, který vás proveze i venkovní částí, ale nebojte se, zase se vrátíte zpět. K jízdě jsou vám k dispozici jedno nebo dvou čluny, které vás dostanou až do rekreačního bazénu. Tady již na vás čekají další akční prvky: vodopád, masážní trysky nebo vodní chrliče.

Brouzdaliště s vodními zvířátky - přátelským delfínem a vodním ježkem - čeká na vaše nejmenší. Děti také zabaví malá dětská skluzavka a interaktivní vodní ucpávačka. Vstup je povolen dětem od 1 roku, v plavečkách nebo plavací plínce.

Odpočinout si a relaxovat můžete ve dvou propojených masážních vířivkách. A pro ty odvážnější je tu skokanský bazén, tentokrát horolezeckou stěnou. Musíte se pořádně držet, nebo zkrátka padáte do vody.

50m bazén
Nerezový padesátimetrový bazén patří mezi nejmodernější v Česku. Jako jediný bazén v republice disponuje závodními nášlapnými bloky, které jsou používané na světových a evropských soutěžích. To činí z 50m bazénu ideální prostředí pro tréninky vrcholových sportovců, mládeže a nejširší veřejnosti. Několikrát do roka hostí mezinárodní plavecké závody (Velká cena města Pardubic apod.).

25m bazén
Nerezový 25m bazén disponuje šesti drahami a jeho hloubka se pohybuje v rozmezí 120 až 160 cm. 25m bazén splňuje všechny parametry mezinárodní plavecké federace FINA, tedy parametry nutné k tomu, aby mohl být využíván veřejností a zároveň sloužit pro tréninkové a závodní účely. 

25m bazén je vizuálně propojen s 50m bazénem prosklenou stěnou a díky posuvným skleněným dveřím mohou návštěvníci přecházet z jednoho bazénu do druhého.

Prosklená není jen stěna dělící od sebe oba bazény ale také čelní strana přístavby 25m bazénu, která tak plavcům nabízí výhled do korun stromů a na Letní Pláž.

Navštivte moderní wellness
Milovníci saunování a relaxace by si neměli nechat ujít návštěvu moderního Wellness. Můžete si dopřát příjemné a hýčkavé procedury. Přijďte se odreagovat a navodit si psychickou i tělesnou pohodu a při pravidelných návštěvách si zlepšit celkovou imunitu.

Navštívit můžete klasickou Finskou saunu a několik druhů lázní. Solná lázeň vám přivane vůni moře, v turecké lázni zakusíte tajemnou orientální atmosféru. Kneippova lázeň uleví vašim nohám, bylinná lázeň příjemně osvěží vaše dýchací cesty.

Milovníci extrémních teplot můžou vyzkoušet sněhovou komoru, kde se udržuje -10 °C. Nebo naopak teplou infrakabinu nebo sluneční louku, které vás příjemně prohřejí. 

Pokud chcete něco opravdu příjemného, využijte možnosti Thajské masáže.
Ve wellness baru je vám k dispozici velký výběr nápojů k udržení zdravého pitného režimu. 

Doplňte si zásoby energie v mokrém bistru
Mokré bistro dostupné z 50 m bazénu a aqua zóny vodních atrakcí vám nabízí bohatý sortiment. Vy i vaše děti určitě potřebujete doplnit zásoby energie k duševní pohodě. Nechte se zlákat k posezení a ochutnejte z široké nabídky občerstvení.
Stále tady myslí hlavně na vaše zdraví a s tím i nezbytné doplňování tekutin hlavně v zóně wellness a fitness. A v neposlední řadě se můžete stavit třeba na kávu, nebo voňavý čaj v občerstvení umístěném ve vstupní hale. Bude to milá a příjemná tečka za časem stráveným v pardubickém Aquacentru.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Aquacentra Pardubice.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.