Zpravodajství

Pardubické Senior taxi bude v klíčových časech posíleno
Pardubice
Senior taxi bude v Pardubicích pokračovat i v následujících letech, a to pod taktovkou stejného provozovatele. Fungování této služby určené všem lidem nad 70 let a také držitelům průkazu ZTP či ZTP/P bude přitom efektivnější, jelikož budou posíleny ty nejvytíženější časy dalšími vozidly a o jedno místo bude rozšířen také seznam obsluhovaných lokalit.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Šestý ročník hokejového derby mezi východočeskými univerzitami se odehraje v Hradci Králové
Hradec Králové / Pardubice
Již pošesté mají fanoušci a fanynky (nejen) univerzitního hokeje možnost podpořit výběry z Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Pardubice (UPCE), a to u příležitosti tradičního derby obou východočeských univerzit. To se uskuteční v úterý 4. dubna od 18:00 v ČPP Aréně v Hradci Králové.
Za měsíc startují v Pardubicích zápisy pro budoucí prvňáčky
Pardubice
Letošní zápisy pro prvňáčky do pardubických základních škol se budou konat ve středu 19. a ve čtvrtek 20. dubna od 13 do 18 hodin a jsou určené primárně dětem narozeným do 31. srpna 2017. Radnice očekává, že k zápisům do 18 škol zřizovaných městem dorazí přibližně tisíc dětí.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Univerzita Pardubice zve na debatu o umělé inteligenci
Pardubice
Umělá inteligence jako velké téma pro české vysoké školy, kterým se budou zabývat experti na Univerzitě Pardubice už tento čtvrtek 2. března ve speciální debatě.
Řidiči při zadávání SPZ do parkovacích automatů stále výrazně chybují
Pardubice
Parkovací systém fungující na principu zadávání registrační značky vozidla vstoupil v pardubicích do druhého kalendářního roku, někteří řidiči však stále při placení parkovacího stání chybují.
Areál Cihelna ve Svitavách by se měl dočkat proměny
Svitavy
Areál Cihelna, který se nachází u výjezdu ze Svitav směrem na Poličku, by v následujících deseti letech měl projít výraznou proměnou. Zajímavé aktivity pro trávení volného času by zde měla najít především mládež. Do 17. února mohou lidé zasílat vedení města své podněty.
Orientační běžci mají konečně svou vlastní klubovnu
Pardubice
Na Vinici vyrostl nový Areál orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice. Členové klubu tak mají konečně své vlastní zázemí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Historie

29. května 1453

dobyli turci v čele se sultánem Mehmedem II. Konstantinopol – Byzantská říše zanikla. (Toto datum je některými historiky považováno za konec středověku.)

Věda

29. května 1914

dostala chemická abeceda české koncovky navržené Emilem Votočkem a Alexandrem Sommerem-Baťkem.

Věda

29. května 1919

testoval Arthur Eddington při zatmění Slunce poprvé platnost všeobecné teorie relativity.