AKTUÁLNĚ / Společnost

Pardubické Senior taxi bude v klíčových časech posíleno
 
Autor / zdroj foto: Magistrát města Pardubic

Pardubice

Senior taxi bude v Pardubicích pokračovat i v následujících letech, a to pod taktovkou stejného provozovatele. Fungování této služby určené všem lidem nad 70 let a také držitelům průkazu ZTP či ZTP/P bude přitom efektivnější, jelikož budou posíleny ty nejvytíženější časy dalšími vozidly a o jedno místo bude rozšířen také seznam obsluhovaných lokalit.

Výsledky otevřeného koncesního výběrového řízení rozhodly o tom, že tuto službu bude pro město nadále fakticky zajišťovat stávající provozovatel. „Rozhodující byla nejnižší cena za jednu jízdu. Senioři budou nadále platit 25 korun za jednu jízdu, město bude doplácet necelých 95 bez DPH za jízdu. Co je pro nás neméně klíčové, je skutečnost, že v době od 6 do 12 hodin jsme na základě zkušenosti posílili kapacity, kdy v jednom čase musí provozovatel zajistit celkem 5 vozů výhradně pro klienty Senior taxi, přičemž jeden z těchto vozů musí být uzpůsoben k převozu elektrického vozíku. Služba Senior taxi je v těchto klíčových časech nejvíce využívána k cestě do nemocnice, na polikliniky a k lékařům,“ informuje náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že nová koncesní smlouva bude platit na tři roky s možností uplatnění opce na 1 rok. V novém režimu začne služba fungovat v průběhu června 2023.

Vzhledem k rostoucímu počtu lidí, kteří tuto službu využívají, město navýšilo také příspěvek na její fungování. Z původního milionu korun půjde na podporu Senior taxi nyní 1,6 milionu korun, díky kterým bude možné zajistit přepravu pro více jak 5000 držitelů průkazek. „Tato částka by měla pokrýt v průměru 1160 jízd měsíčně, přičemž každý klient může službu využít maximálně čtyřikrát do měsíce.  Co se lokalit týče, rozhodli jsme se od září cílová či nástupní místa rozšířit o Památník Zámeček Pardubice a také o Automatické mlýny, které se od tohoto měsíce otevřou veřejnosti a nabídnou vzdělávání a kulturní vyžití všem generacím,“ dodává náměstek Rychtecký s tím, že cesta pro doprovod seniora zůstává zdarma.

Služba Senior taxi je určena seniorům nad 70 let a bez omezení věku také všem držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, podmínkou však je trvalé bydliště na území statutárního města Pardubice. Klienti mohou taxi využívat k cestám do nebo z některého z lékařských a rehabilitačních zařízení, na úřady, pobočky České pošty, hřbitovy, ale i třeba za kulturou do Východočeského divadla nebo na koncert Komorní filharmonie Pardubice, do kostelů a kaplí, na pardubický zámek, do kulturních domů na Dukle, Dubině a v Hronovické, domovů pro seniory U Kostelíčka a na Dubině, na dostihové závodiště, do seniorcentra, denních stacionářů MIREA a Slunečnice či do kluboven pro seniory na Slovanech a Dubině. Nadále přitom platí, že veškeré cesty musí být realizovány na území statutárního města Pardubice a že v době od půlnoci do 6:00 hodin mohou klienti Senior taxi využít pouze k cestám do nebo z Nemocnice Pardubice. Vozidla jsou speciálně označená nápisem Senior taxi se znakem města včetně uvedené ceny. Klienti si jim určené taxi moci objednat na telefonním čísle 770 149 149. Zájemci o oprávnění tuto službu využívat mohou zažádat o vydání průkazky na odboru sociálních věcí Magistrátu města Pardubic (U Divadla 828).

Autor / zdroj: Iveta Koubková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.