AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Přerušení provozu mateřských škol ve Vysokém Mýtě
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Vysoké Mýto

Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 a se souhlasem rady města rozhodly ředitelky mateřských škol o přerušení provozu školek ve Vysokém Mýtě zřizovaných městem. Toto rozhodnutí platí od středy 18. března do odvolání.

"V souvislosti s uvedeným rozhodnutím a v souladu s usnesením vlády Českérepubliky č. 29 ze dne 15. března 2020 rada města zajistila nezbytnou péči o děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci složek integrovaného záchranného systému, policie, poskytovatelů zdravotních služeb, poskytovatelů pečovatelských služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil," informovala Mgr. Marie Lněničková, tisková mluvčí Městského úřadu ve Vysokém Mýtě.

Tuto péči bude zajišťovat Mateřská škola Slunečná v době od 6.30 do 15.30 ve skupině do maximálního počtu 15 tří až desetiletých dětí. O zařazení do dětské skupiny rozhodne ředitelka uvedeného školského zařízení Mgr. Stanislava Burešová, která sdělí další informace na telefonu 777 930 664. "Jde o mimořádnou situaci, samozřejmě všem rodičům, kteří zajišťují fungování zdravotnických a sociálních služeb a zaměstnancům složek integrovaného záchranného systému pomůžeme. V případě potřeby jsme schopni kapacitu rozšířit o další skupinu," řekl starosta František Jiraský.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.