SPORT

Východočeské derby ovládl Mountfield
Hokej 10.12.2018

Do vedení se nejdříve dostaly Pardubice, ovšem Hradec dokázal čtyřmi brankami otočit vývoj zápasu a druhé derby v letošní sezoně končí jeho vítězstvím.

Magdaléna Karanská překonala krajský rekord. Vydržel 10 let
Plavání 4.12.2018

V sobotu 1. prosince se na Chrudimském bazénu konal plavecký Krajský přebor devítiletého žactva Pardubického kraje. Ozdobou závodů se stala disciplína 50 metrů prsa, ve které plavkyně Klubu sportovního plavání Pardubice Magdaléna Karanská překonala časem 44,06 sekundy krajský rekord.

Oceláři dál rozdávají hokejovou radost, odnesly to Pardubice
Hokej 30.11.2018

Třinečtí hokejisté vyhráli podeváté za sebou, neztratili ani jeden listopadový zápas. Pardubice porazili s loňskou sezónou na svém ledě již pošesté v řadě.

Diváci na Vinici gól neviděli, body si Pardubice s Jihlavou rozdělily
Fotbal 25.11.2018

Sobotní loučení se sezónou se v Pardubicích za asistence televizních kamer muselo obejít bez vstřelené branky. Pardubice si díky tomu udrželi v této sezóně domácí neporazitelnost.

Ústí nad Labem na závěr roku porazilo Chrudim
Fotbal 24.11.2018

Nováček z Chrudimi se s podzimní částí druhé ligy rozloučil porážkou. Na hřišti v Ústí nad Labem nepodchytil úvod duelu a po třech rychlých brankách přišel o šanci na body.

Chomutov deklasoval Pardubice, úřadovala první lajna
Hokej 24.11.2018

Na výhře Chomutova 6:1 se podílela hlavně první lajna. Gólově se prosadili Sklenář, Růžička i Svoboda. Tomáš Svoboda dal dvě branky a zapsal tři body, centr Vladimír Růžička zaznamenal dokonce čtyři body. Trefili se i Ronald Knot či Pavel Klhůfek.

Virózou sužované Vítkovice vyrvaly proti Pardubicím tři body
Hokej 29.10.2018

Vítkovičtí šli do zápasu s Pardubicemi ve zdecimovaném stavu kvůli střevní viróze, která se prohnala kabinou. I s náhradníky z partnerské Poruby ale dokázali Dynamo porazit a připsat důležité tři body na konto.

Hradec nedotáhl stíhací jízdu, v derby  s Pardubicemi padl
Hokej 27.10.2018

Hradec nedotáhl stíhací jízdu, v derby s Pardubicemi padl

Pardubice efektivně využívaly chyb Mountfieldu a ve druhé třetině vedly už 4:0. Hradečtí však nesložili zbraně, vyprodukovali 42 střel a snížili na 4:6, premiérovou domácí porážku letošního ročníku už ale neodvrátili.

Zvítězí po třech letech Ter Mill?
Dostihy 24.10.2018

Třináct dní po Velké pardubické je tu Závěrečný dostihový den letošní sezóny. Stejně jako v minulém roce bude vrchol odběhnut pod názvem Cena města Pardubic na tradiční distanci 4200 metrů.

Víkendový dostihový festival otevřou sobotní Překážkové dostihy s programem pro děti
Dostihy 8.10.2018

Nejen dostihoví fanoušci se těší na neděli 14. října, kdy bude odstartována 128. Velká pardubická s Českou pojišťovnou a další z prestižních dostihů. Víkendový festival ale začne už v sobotu 13. října, kdy se na závodišti koná další dostihový mítink zpestřený o Dostihový DĚTSKÝ den.

Pardubice prohrály s Litvínovem
Hokej 22.9.2018

Litvínov zůstává i po 3. kole neporažen. O své výhře rozhodl v první a následně i druhé třetině, nezastavil ho ani pozdní příjezd na stadion. Dvěma góly se blýskl expardubický obránce Jan Ščotka, první gól v extralize vstřelil šestnáctiletý Jan Myšák.

Vítkovice zlomily oslabenou Chrudim v samotném závěru
Fotbal 22.9.2018

Utkání v Ostravě začalo pro chrudimské fotbalisty skvěle. Po rychlém gólu se ale začal probírat také soupeř, který nejprve vyrovnal a následně mohl kvůli nedisciplinovanosti a zraněním v hostujících řadách nováčka ve druhém poločase mačkat. Na výhru se přesto nadřel, rozhodnutí přišlo až v 88. minutě utkání.

Pardubice v derby smetly Chrudim
Fotbal 19.8.2018

První východočeské derby v této sezóně se odehrálo na pardubickém stadionu Pod Vinicí, kde místní FK přivítal nováčka letošního ročníku MFK Chrudim. 2184 diváků přihlíželo tomu, jak domácí Pardubice deklasovaly svého soupeře a zvítězily 4:0.

Chrudim skolila Znojmo čtyřmi brankami
Fotbal 12.8.2018

Chrudimští fotbalisté slaví premiérové vítězství ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE! Proti Znojmu na vlastním hřišti sice rychle inkasovali, po brzkém vyrovnání a neproměněné penaltě si na druhou půlku nachystali velkolepé představení.

Také Pardubice braly proti Třinci všechny body

Ani novicové Ondřej Kušnír s Matějem Schwendtem v dresu Třince nezabránili čtvrté porážce domácích v novém ročníku. Vyrovnaný zápas rozhodl první poločas, ve kterém padly všechny tři branky.

Mistrovství ČR ve všestrannosti plné hvězd
Jezdectví 23.7.2018

Všestrannost je jedním z nejtěžších jezdeckých sportů a právě tato disciplína na čtyři dny „obsadila“ pardubické závodiště. Mistrovství ČR ve všestrannosti nabídlo napínavé souboje do poslední chvíle a ukázalo na několik hvězd tuzemské všestrannosti.