SPORT / Hokej

30.3.2019

Pardubice doma porazily České Budějovice

PARDUBICE / ČESKÉ BUDĚJOVICE

Po brankách Marka Hovorky v první minutě a trefě Nicholase Schause a dvou zásazích Jordanna Perreta porazily Pardubice České Budějovice, které jen snižovaly v závěru na 4:1.

Pardubicím vyšel úvod zápasu parádně a ve 41. vteřině otevřel skóre Marek Hovorka, který dostal puk do branky odrazem o Karabáčkovu brusli. Chvíli nato neproměnil samostatný únik Machala. České Budějovice se postupně osmělovaly a do práce musel i Kacetl, aktivní byl zejména Endál a v přesilovce pálil těsně vedle Bradley. Dynamo nápor soupeře přestálo a v 16. minutě při vlastní početní výhodě zvýšil náskok ranou z mezikruží Schaus.

Pardubice se s vědomím dvoubrankového náskoku trochu zatáhly a nechaly tvořit soupeře. Budějovice byly opticky o něco lepší, ale k velkým šancím se nedostávaly. Až kolem poloviny zápasu zahrozil Babka. Pardubice okamžitě odpověděly šancí Mandáta a především ranou Schause, kterou Kváča ztlumil lapačkou. V závěru druhé části byli blízko ke gólu Gilbert a Bradley, ale Kacetl čisté konto udržel.

Českobudějovičtí střelci si na domácím brankáři lámali zuby i nadále. Endál pálil do Kacetlovy helmy a Heřman trefil pro změnu jen vyrážečku. Pardubice naopak jeden ze svých protiútoků využily ke třetímu gólu, který vstřelil po krásné Budíkově přihrávce Perret. Francouzský útočník se pak trefil i při soupeřově hře bez brankáře a bylo rozhodnuto. Skvěle chytajícího Kacetla překonal až v poslední minutě Endál.

HC Dynamo Pardubice - ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Hovorka (Rolinek, Mandát), 16. Schaus (Rolinek), 49. Perret (Budík, Marosz), 57. Perret (J. Kloz) – 60. Endál (Čermák)
Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Brejcha, Jelínek
Vyloučení: 3:3