SPORT / Hokej

Popis:
19.3.2018

Pardubice porazily Třinec a srovnaly sérii

PARDUBICE / TŘINEC

Hokejisté Pardubic zvládli i čtvrtý zápas série s Třincem a do Slezska odcestují za stavu 2:2 na zápasy. Domácí hokejisté otevřeli skóre ve 33. minutě přesilovkovou trefou Treilleho, francouzský útočník se postaral také o druhou trefu utkání, když byl opět volný mezi kruhy a pálil z první. Osm minut před koncem využil Tomášek chyby Krajíčka a osamocený zakončil nad beton Hrubce. Hrubec poté přepustil své místo Hamerlíkovi, jenže to už nic na výhře Dynama nezměnilo, jelikož Třinec se dnes neprosadil ani jednou.

Podobně jako sobotní zápas bylo i čtvrté čtvrtfinále od počátku hráno v maximálním nasazení, hráči si vůbec nic nedarovali. Tentokrát se ale na první gól muselo čekat mnohem déle. Jako první zahrozili Oceláři, když Marcinko zakončoval přečíslení dvou proti jednomu na d branku. Na druhé straně Hrubec zlikvidoval únik Duška.

Rozhodčí nechávali hře volný spád, a tak nebyla nouze o drobné i větší šarvátky. Jako třeba poté, co se Cardwell s Beranem tlačili do brankoviště za odraženým pukem. Hrubec svoji branku uhájil, ale kolem brankoviště vznikla pořádná mela. Třinec nevyužil k otevření skóre přesilovku a chvíli po jejím skončení zahodil stoprocentní možnost Rákos.

I ve vypjatém zápase se našel prostor pro sportovní gesto, když Marosz s Beranem odvolali signalizovaný třinecký faul. Ke změně skóre nevedla ani vyloučení po několika šarvátkách. Nejvážněji vypadal souboj mezi Musilem a Hollandem, avšak po brzkém pádu obou hráčů na led rozhodčí bitku ukončili.

Samotný start druhé části byl pořádně rušný. Nejprve pláchl Rolinek a Hrubec musel předvést jistý zákrok, za chvíli kotouč svištěl kolem pardubické branky po střele Vlacha. Zběsilé tempo z první třetiny pomalu opadalo, a přestože Pardubice měly střeleckou převahu, k větším šancím se stejně jako soupeř nedostávaly.

Změna nastala, když se duel lámal do své druhé poloviny. Přečíslení dvou proti jednomu ještě Poulíček vyřešil střelou, kterou Hrubec bez potíží lapil, ale v čase 32:08 ani třinecký gólman nedosáhl. Při vyloučení Rákose hosté propadli a před Sachou Treillem se otevřelo moře prostoru, které po přihrávce Marosze využil k přesné ráně do horního rohu branky – 1:0.

Bylo zřejmě, že přesilovky mohou být klíčovým fragmentem v honbě za výhrou a také Třinec v početní výhodě sahal po gólu. Krásnou individuální akci předvedl Vladimí Roth, který se protáhl středem hřiště a ztroskotal až na Kacetlovi. Při hře v pěti oba týmy bránily zadní vrátka velmi pozorně, třetí třetina tak slibovala ještě pořádnou bitvu.

Dynamo začalo třetí část aktivně a na Hrubce pálilo ze všech stran. Hlavně dokázalo držet daleko od své branky a nepouštělo Třinec do očekávaného tlaku. Slušný pokus vyslal Perret, který bekhendovou střelou sice rozvlnil síť, ale jen ze strany.

Třinec se k náznaku náporu dostal až po osmi minutách, ale kombinoval jen po rozích a do nebezpečných prostor se nedostával. Dynamo se navíc nezdráhalo zaútočit a během dvou minut získalo luxusní náskok. V čase 49:58 si Trončinský počkal na ideální chvíli a poté krásně našel Sachu Treilleho, který opět neomylně vymetl šibenici – 2:0.

Přesně za 118 vteřin uklouzl při rozehrávce Krajíček, čehož využil David Tomášek a parádním blafákem překonal Hrubce potřetí – 3:0. Definitivní zásah mohl vzápětí přidat Ján Sýkora, který byl v úniku faulován. Na trestné střílení si vypůjčil hůl od Petra Čáslavy a trefil tyčku!

Ani tak ale Pardubice nepřipustily žádné drama a druhou výhru v sérii uhájily. Závěr zápasu si takřka deset tisíc fanoušků vychutnalo potleskem ve stoje. Je jisté, že se série vrátí do Pardubic k šestému utkání.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Treille (Marosz, Trončinský), 50. Treille (Trončinský, Tomášek), 52. Tomášek
Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel
Vyloučení: 9:10, navíc Holland (PCE) - Kovář (TRI) 10 min. OT.
Využití: 1:0
Diváci: 9632
Stav série: 2:2

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda

HC Oceláři Třinec: Hrubec (52:32 Hamerlík) – Doudera, Krajíček, Roth, Musil, Kovář, Linhart – Martin Růžička II, Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Mikulík – Martynek, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, Rákos – Kvasnica

Autor / zdroj: Jan Hrabal / hcdynamo.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jóga, smích a Bohuslav Martinů? Zda to jde či nejde dohromady, zjistíte v poličském muzeu.

Jóga pro děti i dospělé? To je pohyb, hraní, radost, fantazie, rovnováha, sebedůvěra… Nečekejte klidnou hodinu, jóga v muzeu bude plná smíchu. Zároveň

Post

V základní škole ve Svítkově se začíná stavět

Část Základní školy Pardubice-Svítkov obsadili řemeslníci, kteří zde začínají pracovat na přístavbě stávající budovy. Díky přístavbě tak bude možné na

Post

Ve školce Na Třísle se od listopadu vaří v novém

V mateřské škole Na Třísle se vaří v novém a lepším prostředí. Tamější kuchyně spolu se skladovacími prostory a zázemím pro personál prošla celkovou r

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě