23.7.2018

Žižkov doma jen remizoval s nováčkem z Chrudimi

PRAHA / CHRUDIM

Už ve 4. minutě obíhal domácí trenér Mikolanda lavici náhradníků, aby společně oslavili Rondičův první gól sezony. O dvacet minut později však přišla penalta hostů, ze které Vašulín upravil výsledek na konečnou remízu 1:1.

Přes jedenáct stovek diváků přivábila svojí premiérou žikovská Viktorka na stadion v Seifertově ulici. A ti, kdo se do ochozů dostali až po výkopu, mohli být zklamaní. Nováček z Chrudimi vstoupil do zápasu bez respektu a již v první minutě se mohl dostat do vedení. Po chybě domácí obrany se do individuální akce dostal Daniel Vašulín a gólman Hrubeš poprvé podržel Viktorku parádním zákrokem. Východočeši opanovali hřiště, hráče Viktorky nepouštěli v úvodních minutách k míči. Paradoxně však inkasovali jako první. Ve 4. minutě si nepohlídali rohový kop, po kterém se přesnou hlavičkou prosadil Imad Rondić.

MFK pokračoval v dynamickém pojetí hry, což přineslo záhy ovoce. K vyrovnání mu ve 24. minutě pomohla penalta. Po faulu na Rybičku si balon na značku pokutového kopu postavil Daniel Vašulín a s klidem poslal brankáře na opačnou stranu. V závěru první půle byly k vidění ještě dvě velké šance Žižkova, nebezpečněji vyhlížela pumelice Žežulky z 25 metrů a dorážka Urbance na malém vápně. U té se blýskl ekvilibristickým zásahem brankář Mrázek.

I ve druhém poločase pokračovala zajímavá přetahovaná o tři body. Za Chrudim si o pozornost řekl Petr Rybička, jenž mohl Viktorku obrat o body, mladý útočník ale svůj samostatný únik neproměnil, Hrubešovo riskantní vyběhnutí nakonec bylo úspěšné. Na opačné straně neúnavně bušil do chrudimských vrat Rondić. Jeho největší šancí byl lob z hranice velkého vápna, který byl ale příliš vysoký a skončil nad brankou pozorného Mrázka.

Duel s nováčkem Viktoriáni nedokázali pro sebe získat a stejně jako v zimní přípravě se museli spokojit s remízou. Chrudim potvrdila, že je kvalitně sehrané mužstvo, které bude svým aktivním a rychlým fotbalem zlobit nejeden druholigový tým.

FK Viktoria Žižkov - MFK Chrudim 1:1 (1:1)

Branky: 4. Rondić (Švejdík) – 24. Vašulín (pen.)
Rozhodčí: Berka – Kotalík, Kožár
ŽK: Sintean, Rondić - Mastík
Diváci: 1126

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Pardubský, Žežulka, Švejdík, V. Mareš – Opluštil – Volek (53. Sintean), M. Čermák, Podrazký (81. Batioja), Urbanec (67. Trapanovski) – Rondić

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr – Kesner, Sixta (81. Froněk), Dostálek (88. Hlavsa) – Vašulín (74. Šípek), Rybička

Autor / zdroj: Martin Svoboda / fkvz.cz