AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.3.2020

Přerušení provozu mateřských škol ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto

Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 a se souhlasem rady města rozhodly ředitelky mateřských škol o přerušení provozu školek ve Vysokém Mýtě zřizovaných městem. Toto rozhodnutí platí od středy 18. března do odvolání.

"V souvislosti s uvedeným rozhodnutím a v souladu s usnesením vlády Českérepubliky č. 29 ze dne 15. března 2020 rada města zajistila nezbytnou péči o děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci složek integrovaného záchranného systému, policie, poskytovatelů zdravotních služeb, poskytovatelů pečovatelských služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil," informovala Mgr. Marie Lněničková, tisková mluvčí Městského úřadu ve Vysokém Mýtě.

Tuto péči bude zajišťovat Mateřská škola Slunečná v době od 6.30 do 15.30 ve skupině do maximálního počtu 15 tří až desetiletých dětí. O zařazení do dětské skupiny rozhodne ředitelka uvedeného školského zařízení Mgr. Stanislava Burešová, která sdělí další informace na telefonu 777 930 664. "Jde o mimořádnou situaci, samozřejmě všem rodičům, kteří zajišťují fungování zdravotnických a sociálních služeb a zaměstnancům složek integrovaného záchranného systému pomůžeme. V případě potřeby jsme schopni kapacitu rozšířit o další skupinu," řekl starosta František Jiraský.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pardubice budou hledat firmu, která opraví letní stadion

Pardubice mohou po posledním jednání rady vypsat zadávací řízení, jehož prostřednictvím budou hledat firmu, která by se ujala revitalizace letního sta

Post

Honza Křivi Křivánek po 11 sezónách opouští Folimanku

Folimance i fanouškům USK Praha dobře známý Jan Křivánek, který v hale pod Nuselským mostem odehrál v dresu vysokoškoláků celkem jedenáct sezón, odchá

Post

Chrudimská pouť má šanci se v létě konat

Pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě