AKTUÁLNĚ / Doprava

1.2.2013

V Pardubickém kraji rozšířili železniční dopravu

PARDUBICKÝ KRAJ

Po více než roční přestávce vyjel v pátek dopoledne motorový vlak ze stanice Lichkov na železniční trať Dolní Lipka – Hanušovice. Toto spojení bude v provozu jen o víkendech a cestující budou moci využívat pět párů spojů.

"Jde o jednu z nejatraktivnějších turistických oblastí v Pardubickém kraji. Doufám, že tuto změnu přivítají také cestující, kteří v oblasti Králického Sněžníku a jeho okolí žijí," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Kraj tímto krokem vyšel vstříc právě požadavkům veřejnosti a starostů z regionu. "Trať je ve velmi dobrém technickém stavu. Od obnovení provozu si slibujeme lepší dopravní spojení cestujících mezi Pardubickým a Olomouckým krajem a fungování návazností v obou směrech," objasnil náměstek Jaromír Dušek.

Jízdní řád na obnovené trati je postaven tak, aby byly zajištěny přípoje na rychlíky také v Olomouckém kraji, směrem na Jeseníky, Zábřeh na Moravě či na Šumperk. Obdobně budou fungovat i vlaky jezdící opačným směrem do Pardubického kraje.

Hejtman Netolický podle svých slov věří, že se na provozu trati bude podílet také sousední region. "Železniční trať Dolní Lipka – Hanušovice vede totiž 12 kilometrů přes jeho území a je službou také pro jeho občany. Na úrovni hejtmanů a náměstků jednáme o zapojení Olomouckého kraje," dodal.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Elektrárna Chvaletice oslavila 40 let výroby

Na konci roku 1979 tu běhali technici v montérkách a horlivě dokončovali poslední výrobní blok, aby zachránili republiku před kritickým nedostatkem el

Post

Seriál kvalifikací se uzavírá, do Velké pardubické zbývá jen pět týdnů

První zářijovou sobotu, tedy 7. září, se uzavře tuzemský seriál kvalifikací na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Sobotní mítink tentokrát

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA