AKTUÁLNĚ / Doprava

1.2.2013

V Pardubickém kraji rozšířili železniční dopravu

PARDUBICKÝ KRAJ

Po více než roční přestávce vyjel v pátek dopoledne motorový vlak ze stanice Lichkov na železniční trať Dolní Lipka – Hanušovice. Toto spojení bude v provozu jen o víkendech a cestující budou moci využívat pět párů spojů.

"Jde o jednu z nejatraktivnějších turistických oblastí v Pardubickém kraji. Doufám, že tuto změnu přivítají také cestující, kteří v oblasti Králického Sněžníku a jeho okolí žijí," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Kraj tímto krokem vyšel vstříc právě požadavkům veřejnosti a starostů z regionu. "Trať je ve velmi dobrém technickém stavu. Od obnovení provozu si slibujeme lepší dopravní spojení cestujících mezi Pardubickým a Olomouckým krajem a fungování návazností v obou směrech," objasnil náměstek Jaromír Dušek.

Jízdní řád na obnovené trati je postaven tak, aby byly zajištěny přípoje na rychlíky také v Olomouckém kraji, směrem na Jeseníky, Zábřeh na Moravě či na Šumperk. Obdobně budou fungovat i vlaky jezdící opačným směrem do Pardubického kraje.

Hejtman Netolický podle svých slov věří, že se na provozu trati bude podílet také sousední region. "Železniční trať Dolní Lipka – Hanušovice vede totiž 12 kilometrů přes jeho území a je službou také pro jeho občany. Na úrovni hejtmanů a náměstků jednáme o zapojení Olomouckého kraje," dodal.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pardubice nabídnou mladým lidem další startovací byty

Další pětadvacítka malometrážních bytů v majetku města čeká na své budoucí obyvatele. Pardubická radnice totiž i letos pokračuje se Startovacím bydlen

Post

Divadelnímu open air festivalu Pernštejnlove přálo počasí i diváci

Pět dní plných divadla, lásky a spokojených diváků zažil minulý týden Zámek Pardubice. Divadelní open air festival Pernštejnlove nabídl celkem deset p

Post

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě