AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Výroba roušek.
Výroba roušek.
17.3.2020

V Chrudimi budou roušky pro všechny

CHRUDIM

Aktuální nedostatek ochranných prostředků proti šíření nebezpečné nákazy koronavirem má již své řešení. Vedení města Chrudim se podařilo vyjednat spolupráci s chrudimskou společností EVONA a.s., která se orientuje na výrobu punčochového sortimentu a prádla. V době vyhlášené plošné karantény část svého provozu dočasně přesměruje na výrobu základních textilních roušek.

„Moc si vážíme nově navázané spolupráce s čistě chrudimskou firmou, která byla již i v minulosti obrovským přínosem pro město a jeho obyvatele. Nyní, v krizové situaci, je její pomoc doslova nedocenitelná,“ říká místostarosta Petr Lichtenberg.

Společnost EVONA a.s. nabídne městu a jeho obyvatelům roušky zcela zdarma, vyrobí je na své náklady a zásadně tak přispěje k ochraně obyvatelstva v době, kdy se nebezpečná nákaza ještě nestihla plně rozšířit a kdy potřebné pomůcky od zavedených výrobců zdravotnických materiálů scházejí.

„Cítili jsme potřebu pomoci našim spoluobčanům, proto jsme na sebe převzali odpovědnost státu a 17. března spustili projekt s názvem PRO CHRUDIM ROUŠKY ZDARMA. Dnes jsme tedy přerušili výrobu prádla a pyžam a vyrábíme pouze roušky,“ uvedl Stanislav Pantůček, ředitel společnosti. „Inspirovali nás i vlastní zaměstnanci, příbuzní, známí a sousedé, kteří byli nuceni šít si roušky doma. Zaměstnanci nás navíc mile překvapovali svými nápady, jak k výrobě roušek přistoupit,“ dodává ředitel Pantůček.

„Distribuce roušek pro obyvatele bude probíhat přes městský úřad a městskou policii. Nejprve však musíme vybavit policisty, hasiče, prodavače, zaměstnance pošty a další. Výrobní kapacita by ovšem měla umožnit velkovýrobu, takže by roušku z EVONY mělo být pro Chrudimáky skutečně dostatek,“ upřesňuje starosta města František Pilný.

Autor / zdroj: Aleš Prokopec

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pardubice budou hledat firmu, která opraví letní stadion

Pardubice mohou po posledním jednání rady vypsat zadávací řízení, jehož prostřednictvím budou hledat firmu, která by se ujala revitalizace letního sta

Post

Honza Křivi Křivánek po 11 sezónách opouští Folimanku

Folimance i fanouškům USK Praha dobře známý Jan Křivánek, který v hale pod Nuselským mostem odehrál v dresu vysokoškoláků celkem jedenáct sezón, odchá

Post

Chrudimská pouť má šanci se v létě konat

Pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě